If we have a good we're selling for $1, the cost of that good to us might be between 75¢ and 80¢, which leaves 25¢ to 20¢ left over for all our expenses, including everything from rent, occupancy cost, labour, advertising, head office, and other expenses.
Si nous avons un produit que nous vendons 1 $, le coût de ce produit, pour nous, pourrait être de l'ordre de 75 ¢ ou de 80 ¢, ce qui laisse 25 ¢ ou 20 ¢ pour payer tous nos frais, y compris le loyer, les coûts d'occupation, les coûts salariaux, la publicité, le siège social, et toutes les autres dépenses.